Як зберегти тепло у помешканнях

Тарас Матушевич

Тарас Матушевич

Наближаються морози, і в умовах високих тарифів на електроенергію та газ, а також невеликих пенсій та заробітних плат, все більш актуальним стає питання економії тепла. Я професійно займаюся енергозбереженням, тож хочу дати кілька порад мешканцям нашого міста, як зберегти тепло в оселі та зекономити кошти.
Першочергово треба зробити теплову модернізацію вашого будинку. Це крок, який потребує певних витрат, але він дуже ефективний. Теплова модернізація сприяє зниженню енергоспоживання більш ніж вдвічі.

Тож, я раджу провести такі заходи для утеплення будинку:

1. Утеплюйте стіни – майже 33% тепла втрачається через стіни будинків. Найдоступніші заходи для забезпечення теплоізоляції дають можливість значно заощаджувати на опаленні, мова може йти про економію не однієї тисячі гривень на рік.

2. Утеплюйте горище. Ремонтуючи чи замінюючи дах, використовуйте ізоляційні матеріалами (товщиною не меншою 25 см), оскільки 25% тепла втрачається будинком через дах.

3. Заміна вікон. Майже 20% втрат тепла відбувається через негерметичність вікон та дверей. Встановлення багатокамерних склопакетів одразу зменшить втрату тепла на 50%.

4. Знайдіть у вашому будинку джерела протягів та ліквідуйте їх, так тепло буде залишатися у приміщенні.

Оскільки на якісне утеплення потрібні значні гроші, на сьогоднішній день в країні запровадили «Програму збереження тепла», яка передбачає повернення частини коштів, взятих у кредит в Ощадбанку для закупівлі опалювальної техніки та матеріалів.

Жителі приватних будинків і квартир, отримуючи кредит на купівлю матеріалів для утеплення покрівлі, вікон, стін та лічильників теплової енергії, можуть розраховувати на компенсацію у розмірі 30% позики від держави, але не більше 10 тис. грн. Схема отримання кредиту на енергозберігаючі матеріали не відрізнятиметься від практики отримання позики на котли. Кредит видається на 36 місяців під 25% річних. Мінімальна сума кредиту становить 1 тис. грн, максимальна – 30 тис. грн. Ще є разовий платіж (3%) – це комісія банку за надання кредиту.

Та навіть за таких умов є певні верстви населення, які не можуть собі дозволити провести заходи з утеплення оселі. Також потребують теплової модернізації школи та дитячі садочки.

Тому я пропоную ініціювати закладення в бюджет міста Василькова на майбутній рік кошти по забезпеченню енергозбереження дитячих садків та шкіл, а також за рахунок бюджетних програм ініціювати проведення робіт з утеплення  будинків малозабезпечених сімей, пенсіонерів, людей з особливими потребами.

У такий спосіб спільними зусиллями вдасться у стислі терміни провести модернізацію нашого міста, що дасть можливість нашій громаді зекономити значну кількість коштів, які ми зможемо спрямувати на вирішення інших важливих для мешканців Василькова питань.

 Тарас Матушевич


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz