Юристи виконкому планують поповнити бюджет Василькова на 2,5 мільйона гривень

бюджет

Юридичний відділ виконавчого комітету Васильківської міської ради у судовому порядку хоче змусити забудовників виконувати фінансові зобов’язання перед місцевим бюджетом. На сьогоднішній день у зв’язку з несумлінністю забудовників та бездіяльністю чиновників у 2012-2014 роках під час прийняття в експлуатацію закінчених об’єктів будівництва, міський бюджет недоотримав більше 2,5 млн. грн.

Справа в тому, що згідно чинного архітектурно-будівельного законодавства, будівельні компанії, які звели об’єкт і хочуть ввести його в експлуатацію, мають сплатити до місцевого бюджету кошти у сумі рівній 10% від вартості об’єкту будівництва.

Але, на жаль, через прогалини у законодавстві забудовники легко обходять платіжні вимоги. Закон дозволяє їм вносити пайовий внесок в будь-який момент до введення об’єкта в експлуатацію. Архітектурно-будівельна інспекція, видаючи відповідні дозволи, не перевіряє, чи розрахувалися інвестори з місцевими бюджетами. Це дає можливість несумлінним компаніям не платити за рахунками.

«За останні три роки замовники будівництва в Василькові не внесли пайову участь по 19 об’єктам. Більшість забудовників, що працюють у Василькові, просто порушують закон. За результатами ревізії фінансово-господарської діяльності, за 2012-2015 роки інвестори не доплатили Василькову понад 2,5 млн. грн. Для нашого міста це дуже велика сума. Для прикладу: стягнувши цю суму до бюджету, можна було б швидко вирішити багаторічну проблему васильківців із водопостачанням», – розповів начальник юридичного відділу міської ради Богдан Корчинський.

Богдан Корчинський

Богдан Корчинський

Найближчим часом Кабмін має намір схвалити зміни до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів. Після вступу документа в силу, будівельним компаніям, які звели об’єкт і хочуть ввести його в експлуатацію, доведеться в обов’язковому порядку надавати Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ) довідку про оплату пайової участі в розвитку інфраструктури міста. Або подати документи, що підтверджують звільнення від сплати пайової участі, наприклад, якщо в експлуатацію вводиться соціальний об’єкт. Нові правила гарантують надходження до місцевих бюджетів додаткових коштів. Але вказаний законопроект не вирішує питання міських боржників, адже направлений на вирішення питань у майбутньому.

Не чекаючи прийняття нового Порядку, юристи міської влади вже ініціювали позовну діяльність до несумлінних забудовників. Вони розраховують стягнути недоотримані кошти і накласти штрафи. Однак спроби стягнути заборгованість через суд можуть потерпіти фіаско через юридичної колізії. «Оплата пайових внесків здійснюється на підставі договорів між будівельними компаніями та міською радою. Якщо ці угоди з якихось причин не були підписані раніше, то і підстави вимагати сплату пайових внесків відсутні», – скаржаться у виконкомі.

«При цьому у забудовників завжди є можливість відмовитися від підписання запропонованих договорів під приводом незгоди з тими чи іншими пунктами. Тому стягнути кошти з компаній, які вже здали об’єкти в експлуатацію, але не заплатили в казну, практично неможливо. Суд, швидше за все, вважатиме несплату пайової участі недоробкою влади. На даний момент законодавство прописано повністю на користь забудовників. Тому ми розробили свій авторський правовий механізм. Ми плануємо піти іншим шляхом, адже, як показує судова практика, є ризики, що наші позови можуть залишити без задоволення. Саме тому, у разі, якщо забудовник відмовлятиметься від добровільного укладання договору про сплату коштів, ми будемо у судовому порядку скасовувати документи, що посвідчують право власності на нерухоме майно, для цього у нас є усі законні підстави. Ми поставимо забудовників-боржників перед вибором: або вони сплатять кошти, або ми визнаємо незаконними документи, що посвідчують право власності на нерухоме майно», – наголошує Богдан Корчинський.


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz