Юрія Пономаренка представлено до державної нагороди

Почесний мешканець міста Василькова Юрій Пономаренко

Почесний мешканець міста Василькова Юрій Пономаренко

Почесного мешканця Василькова, громадського діяча Юрія Вікторовича Пономаренка представлено до нагородження орденом “За мужність” III ступеня. Відповідне клопотання було направлено Васильківським міським головою Володимиром Сабадашем до Київської обласної державної адміністрації. Ініціатором представлення до нагородження виступили громадські організації “Відсіч” та “Європейське суспільство”, які на загальних зборах ухвалили відповідні рішення.

Приводом до такої високої відзнаки стали героїчні вчинки Юрія Пономаренка під час Революції гідності.  Після зухвалого побиття  мирних учасників акції протесту в ніч на 30 листопада, Юрій Пономаренко захищав вхід до Михайлівського монастиря у якому від “Беркуту” ховалися  протестувальники.

собор

Протестувальники ховаються від Беркуту в Михайлівському монастирі

Окрім подій у Києві, Юрій Вікторович багаторазово чергував на місці пікету біля воріт військової частини, щоб не допустити відправлення до Києва бійців “Буркута”, які були  розквартировані у військовій частині Василькова.

Мешканців Василькова блокують автобуси з «Беркутом», котрі збираються до Києва

Мешканці Василькова блокують автобуси з «Беркутом», котрі збираються до Києва

19 січня 2014 року почалися запеклі  бої на вулиці Грушевського в Києві. Юрій Пономаренко був у перших рядах протестувальників у складі Самооборони Майдану. В той день, захищаючи свого бойового побратима від «беркутів» під час газової атаки, отримав важкі отруєння та звукову контузію від світлошумових гранат.

Юрій Пономаренко серед пікетувальників зі щитом

Юрій Пономаренко серед пікетувальників 

18-го лютого, коли пішов наступ на народний протест на Майдані по вул. Інститутській, Юрій Вікторович також відчайдушно захищав майбутнє своєї країни. Тримаючи щита в першій шерензі, він прийняв на себе атаку наступаючих російських омонівців, які були перевдягнуті в уніформу беркутівців. Таким чином він надав можливість відступити жінкам та літнім людям, які стояли за його спиною, але сам опинився у ворожому тилу. На нього почергово накинулися десяток бійців, б’ючи по голові та по всьому тілу гумовими кийками та обрізками металевих труб.

Медики врятували Юрію Пономаренко життя

В результаті він отримав закриту черепно-мозкову травму, переломи пальців обох рук, гематоми по всьому тілу, забій грудної клітини та рану від гумової кулі. Прийшовши до тями після втрати свідомості та частково зору, він зміг знайти сили для виходу з оточення. Потім його знайшли медики та врятували.

Юрій Пономаренко зі своєю світлиною

Юрій Пономаренко зі своєю світлиною

За героїчний вчинок Юрій Пономаренко став почесним громадянином міста Василькова, одним із героїв книги «Церковь на Майдане» О. Гордєєва. Про його звитягу написано в багатьох статтях інтернет-видань України та Польщі, також Пономаренко нагороджений орденом Спілки ветеранів та працівників силових структур України «За плідну співпрацю».


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz