Зміни до закону про місцеві вибори

vybor4i skrynky11 березня Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону про внесення змін до Закону України “Про місцеві вибори”. Прийняті зміни стосувалися  виключно техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу. Також депутати підтримали пропозицію щодо скорочених термінів підготовки законопроекту до другого читання.

Законопроектом  пропонується закріпити додаткові гарантії реалізації принципів загальності виборів та таємності голосування, права громадян на участь у виборчому процесі, в тому числі у виборчій агітації, як зазначається у пояснювальній записці.

Також, згідно із законопроектом, вдосконалюється правовий статус офіційних спостерігачів, передбачається надати їм статус суб’єктів виборчого процесу, розширити перелік їх прав, що сприятиме більш ефективному здійсненню ними своїх повноважень.

Відповідно до вимог міжнародних та вітчизняних експертів у галузі виборчого права, передбачено змінити процедуру формування територіальних виборчих комісій, підстави дострокового припинення повноважень членів виборчих комісій, а також змінити спосіб призначення їх керівництва.

Крім того, підвищено вимоги до кворуму на засіданнях територіальних і дільничних виборчих комісій та прийняття ними рішень.

Вдосконалюються підстави та механізм голосування поза межами приміщення для голосування шляхом більш детального регулювання зазначених виборчих процедур.

Також деталізовано окремі виборчі процедури та актуалізовано порядок підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях, встановлення підсумків та результатів виборів, складення і підписання відповідних протоколів виборчих комісій, транспортування і прийняття виборчої документації тощо.

Законопроектом також збільшено загальний строк оскарження рішень, дій чи бездіяльності з двох до п’яти днів.

Зокрема, також законопроектом визначається, що виборчий процес  може проводитись одночасно з процесом всеукраїнського чи місцевого референдуму, виборчим процесом виборів Президента України, виборів народних депутатів України.

Рішення про відповідні позачергові вибори приймається Верховною Радою України не пізніше ніж у шістдесятиденний строк з дня дострокового припинення повноважень депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради, сільського, селищного, міського голови.

Військовослужбовці, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах згідно з частиною першою статті 3 цього Закону, голосують на звичайних виборчих дільницях, розташованих за межами військових частин. Для забезпечення умов для вільного волевиявлення таким військовослужбовцям, в день голосування надається відпустка для участі в голосуванні не менш як на чотири години.

 


Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити свій коментар вКонтакті


Залишити свій коментар FacebookЗалишити коментар

Где лучше обмен wmb на wmz